تبليغاتX
انجمن وبلاگ نويسان
دانلود آهنگ جدید
دانلود رايگان فيلم و سريال
ابزار وبلاگ
دانلود زیرنویس
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
خرید کتاب
در ضد سرقت
دانلود کتاب
جراحی بینی
کفش زنانه
دانلود آهنگ جدید
ثبت نام لاتاری
دانلود سریال شهرزاد
سریال عالیجناب
دانلود آهنگ جدید
دانلود اهنگ سنتی
شبکه اجتماعی
اخبار روز ایران
پاپ آپ
تور لحظه اخری
خرید فالوور اینستاگرام
ارتودنسی
دیجیتال ساینج
کاغذ سابلیمیشن
کلیپ
ارتودنسی
دانلود فیلم و سریال
آسام بنا | کاغذ دیواری سه بعدی
دکوپک | پوستر دیواری سه بعدی
فلزیاب و طلایاب
فلزیاب
ماموگرافی برای چه افرادی لازم است؟

بازديد : 31 مرتبه
تاريخ : دوشنبه 29 خرداد 1396
آنچه که خانم ها بایستی در زمینه ی انجام ماموگرافی بدانند
اغلب بانوان همواره با کابوس ابتلا لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی سرطان پستان دست و پنجه قابل انعطاف می نمایند در حالیکه با سود گیری از روش‌های امداد تشخیصی مانند ماموگرافی ولی لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی تجویز پزشک تمام این اضطراب‌ها نقطه پایان می یابد .
لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی دلیل شیوع روز افزون سرطان پستان میان زنان جهان اعم از کشور‌ایران همواره واهمه از ابتلا لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی این سرطان بین بانوان هست . ولی در تراز اولیه می‌توان با خود آزمایی تا حدی توده‌های غیر متعارف را در بافت سینه تشخیص بخشید و غیر از این , دو رویه تشخیصی ماموگرافی و سونوگرافی زیاد مضاعف امداد کننده است .


ماموگرافی چیست؟
در واقع ماموگرافی یک عکس رادیوگرافی معمولی از پستان و ابزاری برای کشف زودرس سرطان های غیر قابل لمس پستان است . ماموگرافی می تواند سرطان پستان را دهه قبلی از آن که قابل لمس شود , شناسایی نماید . همگی زنان چهل ساله و اضافه باید هر دو سال یکبار ماموگرافی انجام دهند . زنانی که اشخاص لیپوماتیک تهران , پروتز سینه , پیکر تراشی یک آنان ( یعنی مامان یا خواهرشان ) مبتلا لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی سرطان باشند باید از ۳۵ سالگی ماموگرافی سالانه انجام دهند .انجام ماموگرافی سرطان‌زا نیست
بعضی انجام ماموگرافی را بستر ساز سرطان می‌دانند ولی مخاطرات ناشی از برخورد اشعه ایکس با سینه در ماموگرافی آنقدر اندک است که می‌توان ان را نادیده گرفت . چه بسا در حالتی‌که یک خانم از ۴۰ سالگی تا ۹۰ سالگی هر سال ماموگرافی انجام دهد .لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی صورت بخش اعظم انجام ماموگرافی در دو تیم یک عدد بیمارانی که دارنده علامتها هر یک از بیماری‌های سینه مثل عفونت , توده یا غیره باشند و یک عدد در زنان سالم بالای ۵۰ سال حتمی است .
در بیماران نشانه دار که جمع مشکوک لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی سرطان باشد یا این که با کیست‌ها و توده‌های دیگر همراه باشد پزشک معالج انجام ماموگرافی را حتمی می‌داند , همینطور در اشخاص دچار لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی سرطان سینه برای پیگیری بیماری انجام ماموگرافی لازم است . در زنان سالم ماموگرافی تحت عنوان یک رویه تشخیص زودرس لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی کارگیری می شود که بنابراین که یک ماموگرافی شالوده در سنین ۳۵ تا ۳۹ سالگی انجام می‌شود و آنگاه از سنین ۵۰ سالگی لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی بعد بر حسب لحاظ دکتر هر دو سال یک بار انجام ماموگرافی حتمی است .


سونوگرافی جایگزین ماموگرافی نیست
در این نحوه از امواج صوتی برای ساخت تصویر از نقاط گوناگون بدن از جمله سینه استفاده می گردد و اشعه ایکس هیچ نقشی ندارد . در مواردی که بافت سینه مضاعف متراکم باشد یا این که سن بیماری کمتر از ۳۰ سال باشد , پزشک معالج سونوگرافی را تجویز می کند . نباید فراموش کرد که سونوگرافی ابدا جایگزین ماموگرافی نمی باشد بلکه تحت عنوان وسیله کمکی از آن لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشیره می گردد . اینک سونوگرافی شایسته ترین راه و روش تشخیص کیست‌های سینه است که در معاینات مشالیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی توده‌های تو مالامال و محکم خویش را نشان میدهد .


کاربردهای ماموگرافی
√ برای بیماریابی زنان بالای ۴۰ سال از نگاه سرطان سینه .
√ محاسلیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی بیمارانی که جمع پستان مشکوک دارند .
√ پیگیری سرطان سینه معالجه شده با برداشتن جزو پستان و رادیوتراپی .
√ پیگیری پستان مقابل در شخصی که یک پستان لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی حافظه سرطان برداشته شده است .


رعایت این توصیه ها هنگام لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی دست آوردن ماموگرافی لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی شما کمک می کند :
* هنگام انجام ماموگرافی از موارد خوشبو کننده , پودر یا این که کرم در تحت بغل استعمال نکنید چرا‌که شاید در کیفیت تصویر تاثیر بگذارد .
* ماموگرام در هفته پیش از پریودشدن انجام ندهید , زیرا درین برهه زمانی سینه ها متورم و دردناک است .
* در صورتی‌که ایمپلنت سینه دارید , لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی تکنسین پیشین از انجام ماموگرافی خبر دهید .
* پیراهنی بپوشید که براحتی بتوانید از رمز آن را درآورید . در آوردن خرقه بالاتنه کفاف نمی دهد .
* همیشه مکان و زمان ماموگرافی‌ها و نمونه‌برداری‌های احتمالی را یادداشت فرمائید .
* ماموگرافی‌های گذشته را دور نیندازید , حتی در شرایطی که ارگانیک و بدون هیچ ضایعه‌ای بوده باشد زیرا مقایسه آن‌ها با ماموگرافی آتی لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی تشخیص ضایعات امداد می کند .
*لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشیتر است ماموگرافی را در مرکزی انجام دهید که طی روز تعداد متعددی بیماری در آنجا ماموگرافی میشوند و تیم کارکنان مهارت بیشتری دارا هستند .
* ماموگرام های پیشین خویش را لیپوماتیک , پروتز سینه , پیکر تراشی یار ببرید .

آخرين مطالب